SAMSUN JEN
Samsun için haber | analiz | video | aktivite

[ Geriye doğru yaşlanan adam! ]

Sinema

13 dalda Oscar adayı olan ‘Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi’ (The Curious Case of Benjamin Button) haftanın en iyi seçeneği.

Filmde, Brad Pitt (Benjamin Button), Tilda Swinton (Elizabeth Abbott), Cate Blanchett (Daisy) ve Julia Ormond (Caroline) gibi isimler rol alıyor.

Yönetmenliğini David Fincher’in yaptığı ‘Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi’nde, seksenli yaşlarında doğup giderek gençleşen (ya da geriye doğru yaşlanan) bir adamın yaşadıkları anlatılıyor.

“Benjamin, Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda doğar. Annesi doğum sırasında ölünce, babası çocuğun 80 yaşındaki görüntüsü karşısına dehşete düşer ve onu bir emekliler evinin basamaklarına terk eder. Burada çocuk içeri alınır ve Benjamin’in tuhaf hikâyesi başlar. Çevresindeki herkes yaşlanırken, Benjamin tek başına gençleşmektedir.”

‘Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi’, Samsun’da iki sinemada görülebilir.

AFM YEŞİLYURT, seanslar: 11:15 · 14:30 · 17:45 · 21:00
KONAK, seanslar: 12:00 · 15:00 · 18:00 · 21:00
Diğer sinemalar >>>>>

One Response to “[ Geriye doğru yaşlanan adam! ]”

 1. Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden biriydi..
  Zaten Se7en, The Game ve Fight Club gibi işlere imza atan böyle bir adamın filmini seyretmek için pek fazla düşünmemek gerekir.David Lee Fincher bir kez daha iyi bir yönetmen olduğunu ispat etmiş oldu.
  Ve Fincher anlaşılan Brad Pitt’ten vazgeçmeyecek…
  Altı çizilecek bir yığın repliği, harika kurgu ve zamansal fonu ile 81.Akademi Ödülleri’nde bir çok ödülü toplayacağa benziyor.
  Kesinlikle kaçırmayın.

  “he’s a miracle, thats for certain..just not the kind of miracle, one hopes to see..”

  http://www.benjaminbutton.com/


Leave a Reply